18 May · admin · No Comments

Ura e Mesit

Gjendet vetem 8 km larg nga Shkodra mbi lumin Kir.Mbi kete lume kane qene gjithsejt tre ura ; Ura e Shtrenjte, Ura e Kirit dhe Ura e Mesit. Ne ditet e sotme ka mbijetuar vetem Ura e Mesit , mbasi dy te parat jane shkaterruar. Ura e Mesit lidh Shkodren me Drishtin dhe krahinen e Cukalit. Ajo eshte e veçante ne llojin e vet dhe perben nje “ monument kulture” .Kjo ure permendet nga albanologu i shquar austriak Han ne mesin e shek XIX. Ura ka 13 harqe dhe gjatesia e saj eshte 103 metra.

Facebook

Instagram

Rreth Nesh

Camping Village Gardenland ndodhet brenda Gardenland Resort ne rrethin e Shkodres, ne rrugen nacionale Bushat-Barbullush. Ne kampin tone ju keni mundesi te ndryshme te akomodimit si rulota, karavane, shtepi druri dhe tenda. Ju mund te parkoni autokampin tuaj ose mund te merrni me qira nje çader ose shtepi druri. Ne resort ju mund te gjeni gjithçka qe deshironi: Bar & Restorant, Pishina, Kend lojerash per femije, etj.

Facebook

Location

Kontakto

 Barbullush  Shkoder, Albania

 

 +355 69 206 0524

 

info@campingalbania.com

© Copyright 2022 by Camping Villaggio Gardenland | Design by Webhiper.al