27 May · admin · No Comments

Shiroke dhe Zogaj

Shiroka është një fshat i njohur në anë të Liqenit të Shkodrës. Ai ndodhet vetëm 3 km nga Ura e Bunes dhe 5 km nga qendra e Shkodrës. Përgjatë udhëtimit do të keni mundësi të shihni peshkatarët e shumtë dhe disa lokale që janë ngritur kohët e fundit do t’u ofrojnë produkte vendase shumë të shijshme. Shiroka ofron plazhe të panumërt dhe shërbime shumë cilësore për të gjithë pushuesit.

Nëse vendosni të kaloni një natë në qetësinë e liqenit, mos ngurroni. Në të njëjtën rrugë, vetëm 4 kilometra më pas do të hasni fshatin Zogaj, shumë i ngjashëm me Shirokën. Edhe këtu nuk mungojnë lokalet e mira ku mund të shijoni kryesisht gjellët tradicionale me bazë peshqit e liqenit. Të dy fshatrat janë fshatra peshkatarësh.

Facebook

Instagram

Rreth Nesh

Camping Village Gardenland ndodhet brenda Gardenland Resort ne rrethin e Shkodres, ne rrugen nacionale Bushat-Barbullush. Ne kampin tone ju keni mundesi te ndryshme te akomodimit si rulota, karavane, shtepi druri dhe tenda. Ju mund te parkoni autokampin tuaj ose mund te merrni me qira nje çader ose shtepi druri. Ne resort ju mund te gjeni gjithçka qe deshironi: Bar & Restorant, Pishina, Kend lojerash per femije, etj.

Facebook

Location

Kontakto

 Barbullush  Shkoder, Albania

 

 +355 69 206 0524

 

info@campingalbania.com

© Copyright 2022 by Camping Villaggio Gardenland | Design by Webhiper.al