19 May · admin · No Comments

Sarda

Rrenojat e qytetit mesjetar gjenden ne nje ishull te liqenit artivicial te Vaut te Dejes i cili eshte krijuar ne vitin 1971. Vete liqeni ka nje siperfaqe prej 24,7 km2. Sarda gjendet ne ishullin e Shurdhahut. Distanca nga qyteti i Shkodres eshte 35 km. Ketu jane gjetur rrenojat e nje kalaje romake te shek 6 – 8 BC. Objektet kryesore per vizitorin i perkasin shek te 11. Ketu ka qene residenca e familjes se rendesihme feudale shqiptare te Dukagjinasve. Objektet perbehen muret mbrojtes si dhe mbetjet e kishes si dhe porta e pallatit te Dukagjinasve. Sarda ndodhet ne nje vend mjaft piktoresk.

Facebook

Instagram

Rreth Nesh

Camping Village Gardenland ndodhet brenda Gardenland Resort ne rrethin e Shkodres, ne rrugen nacionale Bushat-Barbullush. Ne kampin tone ju keni mundesi te ndryshme te akomodimit si rulota, karavane, shtepi druri dhe tenda. Ju mund te parkoni autokampin tuaj ose mund te merrni me qira nje çader ose shtepi druri. Ne resort ju mund te gjeni gjithçka qe deshironi: Bar & Restorant, Pishina, Kend lojerash per femije, etj.

Facebook

Location

Kontakto

 Barbullush  Shkoder, Albania

 

 +355 69 206 0524

 

info@campingalbania.com

© Copyright 2022 by Camping Villaggio Gardenland | Design by Webhiper.al