27 May · admin · No Comments

Razma

Razma ndodhet në zemër të Alpeve Shqiptare dhe në zemër të atraksioneve turistike të Rajonit Shkodër. Pozicioni gjeografik shumë i favorshëm, 50 km larg nga Thethi, 100 km larg nga Vermoshi, 30km nga Liqeni i Shkodrës, 70km nga Deti Adriatik (Velipojë) e bëjnë Razmën një kryqëzim turistik me mundësi të shumta për një turist.

Në të gjenden rreth 12 Shpella të ndryshme; Razma është shumë e favorshme për zhvillimin e sporteve të ndryshme p.sh alpinizëm në Veleçik, në Majën e Kunorës, trecking në Fushë të Zezë. Duke qenë se në Razëm bie rreth 4muaj borë në vit është vendi ideal për sportin e skive dhe ne dimë rruga është e asfaltuar dhe e mirëmbajtur deri në vend. Bimësia e dendur me pyje pishe dhe ahu bëjnë që Razma të ketë një bukuri mahnitëse në çdo stinë, duke e bërë shumë të këndshme për t’u vizituar jo vetëm nga pushues, por edhe nga g rupe natyralistësh dhe koloni artistësh.

Facebook

Instagram

Rreth Nesh

Camping Village Gardenland ndodhet brenda Gardenland Resort ne rrethin e Shkodres, ne rrugen nacionale Bushat-Barbullush. Ne kampin tone ju keni mundesi te ndryshme te akomodimit si rulota, karavane, shtepi druri dhe tenda. Ju mund te parkoni autokampin tuaj ose mund te merrni me qira nje çader ose shtepi druri. Ne resort ju mund te gjeni gjithçka qe deshironi: Bar & Restorant, Pishina, Kend lojerash per femije, etj.

Facebook

Location

Kontakto

 Barbullush  Shkoder, Albania

 

 +355 69 206 0524

 

info@campingalbania.com

© Copyright 2022 by Camping Villaggio Gardenland | Design by Webhiper.al