18 May · admin · No Comments

Fototeka Marubi

Ndodhet ne qender te qytetit te Shkodres. Ajo eshte krijuar ne vitin 1970. Aty ruhen negative qe i perkasin nje periudhe 150 vjeçare. Aty ruhet negative i pare I fotografise shqiptare te realizuar nga Pietro Marubi. Fototeka ruan nje fond prej 500 mije negativash. Ne radhe te pare nga familia Marubi ( Pietro, Kel dhe Gege Marubi) por edhe nga autore te tjere si Zhan Pici, Jakova, Raboshta dhe Nenshati

Facebook

Instagram

Rreth Nesh

Camping Village Gardenland ndodhet brenda Gardenland Resort ne rrethin e Shkodres, ne rrugen nacionale Bushat-Barbullush. Ne kampin tone ju keni mundesi te ndryshme te akomodimit si rulota, karavane, shtepi druri dhe tenda. Ju mund te parkoni autokampin tuaj ose mund te merrni me qira nje çader ose shtepi druri. Ne resort ju mund te gjeni gjithçka qe deshironi: Bar & Restorant, Pishina, Kend lojerash per femije, etj.

Facebook

Location

Kontakto

 Barbullush  Shkoder, Albania

 

 +355 69 206 0524

 

info@campingalbania.com

© Copyright 2022 by Camping Villaggio Gardenland | Design by Webhiper.al