CATEGORY : Destinacion

Home | Destinacion

27 May | admin | No Comments

Shiroke dhe Zogaj

Shiroka është një fshat i njohur në anë të Liqenit të Shkodrës.Nndodhet vetëm 3 km nga Ura e Bunes dhe 5 Km nga qyteti i Shkodres.

READ MORE

27 May | admin | No Comments

Razma

Razma ndodhet në zemër të Alpeve Shqiptare dhe në zemër të atraksioneve turistike të Rajonit Shkodër.

READ MORE

19 May | admin | No Comments

Sarda

Qyteti lulëzoi kryesisht nga 8 në shekujt e 13 dhe ishte një qendër e rëndësishme kulturore dhe fetare.

READ MORE

19 May | admin | No Comments

Kalaja e Drishtit

Gjendet ne nje distance prej 6 km nga Ura e Mesit mbi lumit Kir.Fshati i sotem gjendet poshte vendgermimit….

READ MORE

18 May | admin | No Comments

Ura e Mesit

Kjo ure permendet nga albanologu i shquar austriak Han ne mesin e shek XIX. Ura ka 13 harqe dhe gjatesia e saj eshte 103 metra.

READ MORE

18 May | admin | No Comments

Kalaja e Rozafes

Ngrihet mbi nje koder shkembore ne perendim te qytetit te Shkodres. Ajo rrethohet prej ujrave te tre lumenjve, Bunes…

READ MORE

18 May | admin | No Comments

Xhamia e Plumbit

Xhamia e Plumbit eshte ndertuar ne vitin 1773 nga Mehmet pashe Bushati sipas stilit te xhamise Blu te stambollit.

READ MORE

18 May | admin | No Comments

Muzeu i Shkodres

Muzeu ka edhe bibloteken e tij me nje fond relativisht te pasur prej 15.000 titujsh nga autore shqiptare dhe te huaj.

READ MORE

18 May | admin | No Comments

Fototeka Marubi

Preserves the first negative of Albanian photography realized by Pietro Marubi. The photo store maintains a 500,000 negative fund

READ MORE

18 May | admin | No Comments

Plazhi i Velipojës

Velipoja, është një nga plazhet dhe pikat turistike më të rëndësishme të Shkodrës, për të cilën duhet të përshkoni vetëm 35 km.

READ MORE

Facebook

Instagram

Rreth Nesh

Camping Village Gardenland ndodhet brenda Gardenland Resort ne rrethin e Shkodres, ne rrugen nacionale Bushat-Barbullush. Ne kampin tone ju keni mundesi te ndryshme te akomodimit si rulota, karavane, shtepi druri dhe tenda. Ju mund te parkoni autokampin tuaj ose mund te merrni me qira nje çader ose shtepi druri. Ne resort ju mund te gjeni gjithçka qe deshironi: Bar & Restorant, Pishina, Kend lojerash per femije, etj.

Facebook

Location

Kontakto

 Barbullush  Shkoder, Albania

 

 +355 69 206 0524

 

info@campingalbania.com

© Copyright 2022 by Camping Villaggio Gardenland | Design by Webhiper.al